Tämä uusi huutenrajauskynä ihastuttaa jo vannoutuneita nude- ja mattameikkien käyttäjiä kuin myös niitä jotka arkailevat mattasävyjä peläten niiden kuivattavan huulia. Nämä Silkin nudematta sävyt eivät kuivata huulia vaan ovat erittäin kosteuttavia; tunne on sama kuin olisi huulivoidetta huulissa tai jopa vielä kermaisempi ja täyteläisempi.
Superpigmenttiset rajauskynät liukuvat pehmeästi huulilla antaen yhdellä vedolla upean rajauksen, joka ei kuivata huulia ja ihoa. Näillä saa mielyttävän kermamaisen lopputuloksen. Nude huulipunilla ja rajauksilla teet yhdessä tai erikseen täydellisen huulimeikin.
PS. tämä ei pakene huulten ympärillä oleviin uurteisiin – mahtavaa!
Nude Collection sarja on Silk Oil of Morocco mineraalimeikkisarjan uusin tulokas valikoimaan. Sen ovat kehittäneet yhteistyössä Silk Oil of Morocco ja kansainvälinen Make-up Artist Fernando Hervas.
Hyvät ominaisuudet
• Matta lopputulos • Kosteuttava • Ravitseva • Pehmeästi levittäytyvä • Kermainen ja pehmeä koostumus • Jokainen väri sointuu hyvin Fernando Nude Huultenrajauskynien kanssa • Ei pakene ihon uurteisiin • Helppo teroittaa
Käyttöohje
Liu´uta kynää suoraan huulille joko rajaamalla huulten reunat ja/tai värittämällä kokonaan huulet. Kokeile samannumeroisen huulipunan kanssa tai ota astetta tummempi rajausväri kuin huulipuna ja saat täydellisen huulimeikin.
Ei sisällä
• Ei ole testattu eläimillä • Ei sisällä alkoholia • Ei sisällä keinotekoisia hajusteita • Ei sisällä eteerisiä öljyjä
Tärkeimmät raaka-aineet ja INCI
Kandelillavaha – tekee levityksestä kermaisen pehmeän
Kookosöljy – hajusteeton, jossa on ihon kosteutta suojaavia ominaisuuksia.
E-vitamiini – antioksidantti joka edesauttaa ihon hoitoa
Caprylic/Capric Triglyceride – hellä kosteutta antava aine jota saatu kookoksesta ja glyseriinistä
INGREDIENTS:
Caprylic/Capric Triglyceride, Isotridecyl Isononanoate, Ozokerite, Diisostearyl Malate, Silica, Candelilla Cera, Dimethicone, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Synthetic Wax, Vitamin E, Coconut Oil CI 77491 CI 15850 CI 77499 CI 77891